Sukcesja

Dla wielu Klientów ważne jest nie tylko zapewnienie bieżącego bezpieczeństwa prawno-podatkowego działalności gospodarczej ale również zagwarantowanie ciągłości jej funkcjonowania po ich odejściu. W takim przypadku niezbędne jest sukcesja przedsiębiorstwa.  

Sukcesja przedsiębiorstwa

Coraz więcej przedsiębiorców jest świadomych konieczności podjęcia działań, mających na celu odpowiednie zaplanowanie sukcesji majątkowej, zarówno pod kątem prawnym jak i podatkowym.

Kancelaria STERRN, jako jedna z nielicznych kancelarii, może zagwarantować Państwu interdyscyplinarne podejście do przygotowania planu sukcesji, a następnie jego wdrożenia w Państwa przedsiębiorstwie.

Nasz zespół prawny oraz zespół doradztwa podatkowego opracuje specjalnie dla Państwa, najbardziej efektywny plan sukcesji, współgrający w pełni z Państwa potrzebami oraz rodzajem prowadzonej działalności gospodarczej. Przygotujemy wszystkie dokumenty oraz wskażemy ewentualne zagrożenia, dzięki temu plan sukcesji zostanie w pełni zrealizowany, a sam proces przebiegnie w sposób płynny, bez zbędnych komplikacji.

W ramach usługi Sukcesji oferujemy w szczególności:

  • audyt prawny i podatkowy przedsiębiorstwa,
  • rejestracja oraz obsługa prawna i podatkowa fundacji rodzinnej,
  • opracowanie planu sukcesji (wdrożenie odpowiednich rozwiązań prawnych z uwzględnieniem wszelkich aspektów podatkowych),
  • przygotowanie wszelkich dokumentów niezbędnych do wprowadzenia planu w życie,
  • bieżące konsultacje prawne i podatkowe,
  • wdrożenie planu sukcesji w przedsiębiorstwie,
  • nadzór nad wprowadzeniem planu.

Doradztwo podatkowe

Nieodzownym elementem procesu sukcesji jest planowanie podatkowego. W tym zakresie nasza kancelaria przeanalizuje wszystkie skutki podatkowego oraz udzieli wsparcia w racjonalizacji podatkowej potencjalnych przyszłych zobowiązań.

Planowanie aktywności po przeprowadzeniu sukcesji

Dla wielu przedsiębiorców jest równie istotne co się stanie po przekazaniu firmy. Dlatego tak istotne jest zaplanowanie jego działania po przekazaniu przedsiębiorstwa naszym następcom. Nasi prawnicy doradzą zarówno obecnemu “zarządowi” jak i sukcesorowi odpowiednie rozwiązania prawne. Dla przykładu- obecny zarząd może wspierać sukcesorów jako konsultant lub doradca w  istotnych kwestiach działalności przedsiębiorstwa lub narzucić kontynuowanie obecnego planu rozwoju przedsiębiorstwa.

Sukcesja daje nam wpływ na to, jak przedsiębiorstwo, które budowaliśmy przez wiele lat, po naszym odejściu będzie zarządzane oraz w jakim kierunku będzie się rozwijać.

Kancelaria STERRN posiada bogate doświadczenie w przeprowadzaniu planów sukcesji oraz doradztwie zarówno prawnym jak i podatkowym w przedmiotowej sprawie.

 

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy wdrożenia planu sukcesji w swoim przedsiębiorstwie- Skontaktuj się z nami! Formularz kontaktowy

 

Najnowsze publikacje