Ceny Transferowe Częstochowa

Kancelaria Prawa Gospodarczego i Podatkowego STERRN świadczy usługi w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych dla przedsiębiorstw w Częstochowie i całej Polsce. Nasz doświadczony zespół dba o minimalizację ryzyka podatkowego związanego z transakcjami pomiędzy powiązanymi podmiotami. Działy doradztwa podatkowego oraz obsługi prawnej naszej kancelarii ścisłe ze sobą współpracują. Dzięki temu doradcy podatkowi, adwokaci i radcy prawni mogą zapewnić kompleksową obsługę klientom. Sporządzana przez nas dokumentacja cen transferowych jest zgodna z wymogami organów podatkowych dla podmiotów powiązanych. Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług.

Ceny transferowe Częstochowa – usługi dokumentacji pomiędzy podmiotami powiązanymi

Jako kancelaria prawa podatkowego i gospodarczego, możemy zaproponować kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych, które są  zobowiązane do sporządzania dokumentacji cen transferowych. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w obsłudze podmiotów powiązanych przygotowujemy optymalnie dopasowaną do ich potrzeb dokumentację, zgodną z wymaganiami organów fiskalnych i przepisów prawa. Przy jej sporządzaniu uwzględniamy nie tylko krajowe regulacje, ale i wytyczne OECD w zakresie ustalania cen transferowych. Wiedzę, jaką posiadamy na temat sposobów sprawdzania transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi przez organy skarbowe, wykorzystujemy również podczas wykonywania audytów dla naszych klientów, które mogą być kompleksowe lub dotyczyć tylko wybranych obszarów, np. identyfikacji transakcji podlegających obowiązkowi opracowania dokumentacji.

Jakie usługi w zakresie cen transferowych świadczymy?

Poza wspomnianymi już audytami nasza kancelaria m.in.:

  • sporządza dokumentację cen transferowych,
  • przeprowadza analizy danych porównawczych (tzw. benchmark cen transferowych), udowadniające, że podmioty niepowiązane w porównywalnych warunkach rynkowych zawarłyby transakcję według takich samych zasad, jakie ustaliły między sobą podmioty powiązane,
  • opracowuje politykę cen transferowych, czyli zasady kalkulacji cen z podmiotami powiązanymi, w celu zapewnienia dokonywania przez nie transakcji na warunkach rynkowych.

Kancelaria STERRN  kompleksowa obsługa firm w całej Polsce

Jako kancelaria obsługująca podmioty powiązane z Częstochowy i całego kraju, zapewniamy optymalne i kompleksowe rozwiązania problemów naszych klientów, dbając o ich bezpieczeństwo i minimalizację zobowiązań podatkowych. Nasze usługi w zakresie cen transferowych to gwarancja najlepszych rozwiązań pod względem podatkowym, prawnym i księgowym, z uwzględnieniem celów biznesowych obsługiwanych firm. Na życzenie klientów przygotowujemy również pozostałą dokumentację, która mogą okazać się konieczna w przypadku kontroli organów podatkowych.

Ceny transferowe to jedna z dziedzin, którą się zajmujemy. Oprócz tego zapewniamy obsługę firm i spółek w takich zakresach jak: prawo pracy, rachunkowość, zamówienia publiczne czy doradztwo podatkowe. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty!

Opracowanie polityki cen transferowych dla firm z Zawiercia

Usługa polega na opracowaniu zasad kalkulacji cen z podmiotami powiązanymi, w celu  zapewnienia iż transakcja jest dokonywana na warunkach rynkowych.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie Cen Transferowych – Skontaktuj się z nami! Formularz kontaktowy

Najnowsze publikacje