Ceny Transferowe Chorzów

Usługi w zakresie cen transferowych dla firm w Chorzowie mają na celu wyeliminowanie lub maksymalne ograniczenie ryzyk podatkowych związanych z transakcjami realizowanymi pomiędzy podmiotami powiązanymi.

Kancelaria STERRN oferuje kompleksową pomoc w zakresie dokumentacji obejmującej ceny transferowe dla podmiotów gospodarczych w Chorzowie. Zespół doświadczonych doradców podatkowych skupia się na minimalizacji ryzyka podatkowego związanego z transakcjami pomiędzy podmiotami powiązanymi. Nasz dział doradztwa podatkowego i obsługi prawnej współpracuje ściśle, aby osiągnąć ten cel. Dzięki wiedzy i doświadczeniu adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych w naszej kancelarii, jesteśmy w stanie zaproponować klientom optymalne rozwiązania pod względem podatkowym, prawnym i księgowym, uwzględniając szczególnie ich cele biznesowe. Jeśli potrzebują Państwo, zgodnej z wymogami organów podatkowych, dokumentacji cen transferowych dla podmiotów powiązanych, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Ceny transferowe Chorzów – dokumentacja dla firm

Kancelaria adwokacka i doradztwa podatkowego STERRN specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podmiotów zobowiązanych do prowadzenia dokumentacji cen transferowych. Nasz doświadczony zespół gwarantuje, że dokumentacja, która jest przez nas przygotowywana, jest idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb biznesowych danej firmy, a jednocześnie spełnia obowiązujące wymogi stawiane przez organy podatkowe i regulacje prawne. Przy jej sporządzaniu uwzględniamy zarówno krajowe przepisy, jak i wytyczne OECD w zakresie ustalania cen transferowych. Nasza wiedza oparta na wieloletniej praktyce pozwala nam skutecznie analizować transakcje między powiązanymi podmiotami według wytycznych organów skarbowych. 

Dokumentacja cen transferowych Chorzów – zakres usług (master file, dokumentacja lokalna itd.)

W zakresie oferty obejmującej ceny transferowe oferujemy m.in.:

  • opracowanie kompleksowej dokumentacji cen transferowych,
  • przeprowadzanie analizy danych porównawczych (tzw. benchmarków cen transferowych), które potwierdzają, że transakcje między powiązanymi podmiotami zostały zawarte na takich samych warunkach, jak gdyby były realizowane przez niepowiązane podmioty w porównywalnych warunkach rynkowych,
  • wykonywanie audytów, zarówno kompleksowych, jak i skupiających się na konkretnych obszarach, takich jak identyfikacja podmiotów powiązanych lub transakcji podlegających obowiązkowi opracowania dokumentacji cen transferowych,
  • tworzenie polityki cen transferowych, która określa zasady ustalania cen między powiązanymi podmiotami, mające na celu zapewnienie, że transakcje te są przeprowadzane na warunkach rynkowych.

Szeroka oferta usług Kancelarii STERRN

STERRN to kancelaria prawna i podatkowa, która kompleksowo rozwiązuje problemy swoich klientów, dążąc do zapewnienia im bezpieczeństwa i optymalizacji zobowiązań podatkowych. W ramach naszych usług specjalizujemy się w przygotowywaniu dokumentacji cen transferowych oraz innych niezbędnych dokumentów, które mogą być wymagane podczas kontroli organów podatkowych dla podmiotów powiązanych. Wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie, zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi i praktykami w tym obszarze.

Oprócz tego oferujemy wsparcie w innych dziedzinach, związanych prowadzeniem działalności gospodarczej, takich jak: prawo pracy, rachunkowość, obsługa prawna i doradztwo podatkowe. Nasze usługi są adresowane zarówno do podmiotów gospodarczych pochodzących z Chorzowa, jak i z całego kraju. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą z nami i chcą poznać jej szczegóły, zapraszamy do kontaktu!

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie Cen Transferowych – Skontaktuj się z nami! Formularz kontaktowy

Najnowsze publikacje