Ceny Transportowe Zabrze

Usługi w zakresie cen transferowych dla firm w Zabrzu mają na celu wyeliminowanie lub maksymalne ograniczenie ryzyk podatkowych związanych z transakcjami realizowanymi pomiędzy podmiotami powiązanymi.

Kancelaria Prawa Gospodarczego i Podatkowego STERRN oferuje usługi w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych w Zabrzu i całej Polsce. Są one skierowane do firm i spółek prawa handlowego. Doświadczony zespół pracowników naszej  kancelarii dba o minimalizację ryzyka podatkowego związanego z transakcjami pomiędzy powiązanymi podmiotami. Naszym standardem pracy jest ścisła współpraca między działami doradztwa podatkowego i obsługi prawnej. W ten sposób doradcy podatkowi, adwokaci i radcy prawni zapewniają kompleksową obsługę klientom. Sporządzana przez nas dokumentacja cen transferowych jest zgodna z wymogami organów podatkowych dla podmiotów powiązanych. Zapraszamy wszystkie podmioty gospodarcze do skorzystania z naszych usług.

Ceny transferowe Zabrze – standardy pracy naszej kancelarii

Nasza kancelaria adwokacka oferuje kompleksową obsługę firm, które są  zobligowane do sporządzania dokumentacji cen transferowych. Wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów powiązanych pozwala nam na przygotowywanie dokumentów optymalnie dopasowanych do ich potrzeb, które są zgodne zarówno z wymaganiami organów fiskalnych, jak i przepisami prawa. Podczas ich przygotowywania uwzględniamy regulacje krajowe, ale i wytyczne wydane przez OECD w zakresie ustalania cen transferowych. Wykorzystujemy też wiedzę, jaką mamy o sposobach sprawdzania transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi przez organy podatkowe. 

Jaki zakres usług świadczy nasz zespół?

W ramach oferty, obejmującej obsługę podmiotów powiązanych, nasza kancelaria m.in.:

  • sporządza dokumentację cen transferowych,
  • przeprowadza analizy danych porównawczych (tzw. benchmark cen transferowych), udowadniające, że podmioty niepowiązane w porównywalnych warunkach rynkowych zawarłyby transakcję według takich samych zasad, jakie ustaliły między sobą podmioty powiązane,
  • przeprowadza audyty, które mogą być kompleksowe lub w wybranych obszarach, np. identyfikacji podmiotów powiązanych lub transakcji podlegających obowiązkowi opracowania dokumentacji cen transferowych,
  • opracowuje politykę cen transferowych, będącą zbiorem zasad kalkulacji cen z podmiotami powiązanymi, w celu zapewnienia dokonywania przez nie transakcji na warunkach rynkowych.

Kancelaria STERRN  kompleksowe doradztwo podatkowe i prawne dla firm w całej Polsce

Obsługujemy podmioty powiązane z całego kraju, zapewniając im optymalne i kompleksowe rozwiązywanie wszelkich problemów oraz bezpieczeństwo, minimalizację i optymalizację zobowiązań podatkowych. Nasze usługi stanowią gwarancję najlepszych pod względem podatkowym, prawnym i księgowym rozwiązań, z uwzględnieniem celów biznesowych obsługiwanych firm. Dla klientów przygotowujemy całą dokumentację, która może okazać się konieczna w przypadku kontroli organów podatkowych.

Ceny transferowe to jedna z naszych specjalizacji. Oprócz tego zapewniamy obsługę firm i spółek w takich dziedzinach jakprawo pracy, rachunkowość, zamówienia publiczne czy doradztwo podatkowe. Zapraszamy do współpracy podmioty gospodarcze z Zabrza oraz całego kraju!

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie Cen Transferowych – Skontaktuj się z nami! Formularz kontaktowy

Najnowsze publikacje